Biografia

Začiatky Kristíny

Kristína Peláková sa narodila 20. augusta 1987. Pochádza z východného Slovenska, z mesta Svidník. Hudobný talent prejavila už v detstve, keď sa v ľudovej škole umenia učila hrať na klavíri a spievať. V roku 2008 ukončila Konzervatórium v Košiciach, kde vyštudovala hudobno-dramatický odbor. Už počas štúdia jej osud skrížil cesty s producentom Martinom Kavuličom a legendárnym básnikom a textárom Kamilom Peterajom.

To viedlo k vydaniu jej debutového albumu „…Ešte Váham“, za ktorý získala zlatú platňu. 19. júla 2007 vydala v spolupráci s Opakom (A.M.O.) svoj prvý singel „Som tvoja“. Nasledovala cover verzia piesne Beáty Dubasovej „Vráť mi tie hviezdy ’08“, duet „Zmrzlina“ s českou speváčkou Victoriou a singel „Ešte váham“, ktorý si neskôr vyslúžil aj nomináciu v kategórii Hit Roka na Zlatom Sláviku.

Eurovision

V roku 2010 sa Kristína zúčastnila na súťaži Eurovision song contest. Pieseň „Horehronie“, ktorou reprezentovala Slovensko, sa stala celonárodným hitom a v rebríčku najhranejších songov IFPI sa udržala viac ako 100 týždňov. Jej druhý album sa volal „V sieti ťa mám“ a vyšiel v tomto istom roku.

Podpísala sa na ňom overená spolupráca autorov Martina Kavuliča a Kamila Peteraja a získala zaň ocenenie platinová platňa. Koncom roka 2010 získala Kristína významné ocenenia Rádio Slávik a Hit roka 2010 v ankete Slávik.

Life is a game

Ďalší úspešný singel z albumu s názvom “Pri Oltári” vyšiel v marci 2011, ku ktorému bol natočený aj videoklip. V roku 2011 naspievala stále obľúbenejšia speváčka aj oficiálnu hymnu Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2011 „Life Is a Game“. Narastajúci úspech v Českej republike priniesol Kristíne ďalšie významné ocenenie, keď na udeľovaní cien hudobnej stanice TV Óčko získala cenu „Speváčka roka 2011“.

Na Slnečnej strane sveta

Po vydaní albumu „Na Slnečnej strane sveta“ v roku 2012 nahrala Kristína viacero ďalších úspešných piesní. Koncom roka 2013 natočila videoklip k piesni „Rozchodový reggaeton“, kde si zahrala po boku legendárneho českého herca Miroslava Donutila.

Významnou a veľmi krásnou spoluprácou bolo tiež naspievanie spoločného dueta „Ovoňaj ma ako ružu“ s maestrom Ladislavom Chudíkom, ktorý sa v piesni zhostil hovoreného slova.

Tie Naj

V  novembri 2014 uviedla vo veľkolepej atmosfére, so známymi hosťami a množstvom fanúšikov, do života prvý výberový album „Tie Naj“, obohatený o novinky, ktoré predtým ešte nikde nevyšli. Pokrstila i exkluzívny kalendár na rok 2015 pre spoločnosť AŽD Praha a vtipnú skladbu „Ta Ne“, ktorú oceňovaná speváčka venovala rodnému kraju.

Dobýjanie scény

V roku 2015 pokračovala Kristína v dobýjaní slovenskej a českej hudobnej scény. Dokázala, že má nielen hudobný talent, ale že sa jej darí aj ako modelke a herečke. Hrala v dvoch filmoch – „Život je život“ a v rozprávke „Johankino tajomstvo“, v súťaži Tanec snov skončila na vynikajúcom druhom  mieste a nafotila ďalší exkluzívny kalendár.

Rozprávka „Johankino tajomstvo“ bola obrovským úspechom, stala sa najsledovanejším programom Slovenskej televízie za posledných 11 rokov! K obom filmom Kristína naspievala aj titulné piesne a natočila k ním hudobné videoklipy. Mladá umelkyňa viac krát po sebe vypredala turné po Česku a Slovensku a dokonca aj pražskú Lucernu, čo sa doteraz podarilo len jednej slovenskej speváčke – Marike Gombitovej!

Kristínin album „Tie naj“ je dlhodobo najpredávanejší titul na Slovensku, získala zaň dokonca 5-násobnú platinu za predaj. Medzi jej najvýraznejšie úspechy minulého roku patrí jednoznačne klip k piesni „Ta ne“, ktorý v súčasnosti prekonal hranicu 22 miliónov pozretí na kanále Youtube.

Si pre mňa best

Začiatkom roku 2016 dostala Kristína prestížne ocenenie v ankete OTO ako televízna osobnosť roka 2015 v kategórii speváčka. V nasledujúcich mesiacoch už Kristína Peláková predstavila dva nové single „Si pre mňa best“ a „Láska Bombová“ z pripravovaného albumu, ktorým fanúšikov poteší do konca roka.

120 miliónov videní

Piesne obľúbenej umelkyne presiahli na Youtube 120 miliónov videní. Už trikrát po sebe sa stala „Najúspešnejšou Slovenskou speváčkou“ v prestížnej súťaži Český slávik v kategórii Slávik bez hraníc. Ďalšie aktuálne informácie nájdete na tomto webe.